Auvergne >
La Bourboule
Hoteller & lejligheder i La Bourboule, alle indkvarteringer i La Bourboule
Camping Les Vernieres La Bourboule Sancy
170, Avenue De Lattre De Tassigny, La Bourboule, Frankrig
Camping Les Vernieres ligger 15 minutters gang fra Fenestre-parken og 25 minutters gang fra Scénomusée la Toinette et Julien. Denne indkvartering har et køkken med faciliteter, såsom et en…
Camping Les Vernieres
170 Avenue Du Marechal De Lattre, La Bourboule, Frankrig
Camping Les Vernieres er et 4-stjernet hotel 3 km fra Mont-Dore Golf Course og 4 km fra Casino. Hotellet tilbyder en parkeringsplads på stedet og en indendørs pool.
Fremragende
(3 anmeldelser)
3-stjernede hoteller i La Bourboule
Vis mere + Mindre -
Domaine Les Pradets Bed and Breakfast
16 Chemin De Vergne Noire, La Bourboule, Frankrig
3-stjernet Domaine Les Pradets Bed and Breakfast er placeret i nærheden af Fenestre-parken i La Bourboule. En parkeringsplads er også tilgængelig på stedet.
Residence L'Etoile du Sancy
29 Rue Berthelot, La Bourboule, Frankrig
3-stjernet Residence L'Etoile du Sancy er placeret i nærheden af Fenestre-parken i La Bourboule. Der er også en bekvemmelighed med en parkeringsplads på stedet.
2-stjernede hoteller i La Bourboule
Vis mere + Mindre -
Hotel Chezjeanne
46 Avenue Agis Ledru, La Bourboule, Frankrig
Hotel Chezjeanne La Bourboule er et 2 stjernede hotel, som ligger kun en 7 minutters gåtur fra Minéralexpo.
Hotel Au Val Dore
129 Rue De Belgique, La Bourboule, Frankrig
Hotel Au Val Dore ligger i centrum af La Bourboule og få skridt fra Fenestre-parken. Det tilbyder spa terapi og hotellets rekreative faciliteter. Der er en swimmingpool og Wi-Fi i offentlige områder.
Anbefalede hoteller i La Bourboule
Vis mere + Mindre -
- Gite La Lauzeraie
- Les Roitelets "Montagnard" - Appartement T2 Avec Mezzanine - Theme Montagne - Entierement Neuf - Classe 3 Etoiles - Proche Centre-Ville & Thermes - Menage Et Linge De Maison Inclus
- Mobilhome Au Coeur De L'Auvergne
- Les Roitelets "New York" - Appartement T2 Avec Mezzanine - Theme New York - Entierement Neuf - Classe 3 Etoiles - Proche Centre-Ville & Thermes - Tout Confort - Menage Et Linge De Maison Inclus
- Location Sancy Lejlighed
- Le Petit Poucet Villa
- Gite Le Buron
- Grand Appartement Hyper Centre Haut Standing
- Duplex Renove Dans Residence Prive Proche De Toutes Commodites Place De Parking Inclu
- Appartement Spacieux 78M2 Plein Centre, Balcon, Jusqu'A 6 Personnes
- Appartement T3 Centre La Bourboule Avec Balcon Et Un Petit Chien Accepte - Fr-1-608-119
- Grand Studio Refait A Neuf Centre-Ville
- Mobil-home 3ch le Per Malou Camping Les Clarines
- Le Pourquoi Pas Hotel
- Le Haut Mont-Dore
- Hotel De La Poste Et Europe
- Le Nid Douillet Vintage Ideal Pour 2 Jusqu'A 4
- Apt T2 41M2 Wifi 2* 4-6 Pers. La Bourboule
- Les Balcons Du 115 - Appartement Standing 4 Etoiles
- Residence Mille Fleurs
- Vacance 16 Pers
- Villa Bella A 300 M Du Parc Fenestre
- Appartement Style Chalet Standing 2 A 6 Personnes
- Le Nid Douillet Baroque Linge Fourni Lejlighed
- Le Nid Des Choups Esprit Loft 50 M2 Lejlighed
- Nid Douillet Univers Pour 2 - Ski Et Rando
- Villa Pax 1 Et 2 La Bourboule
- Le Nid Douillet Rustique Linge Fourni Lejlighed
- La Bourboule Centre - Appartement T2 Rdc Avec Wifi - Fr-1-608-19
- Le Nid Lejlighed
- Appartement Pour 8 Personnes
- Appartement Gai Sejour
- L'R Du Roc : Appartement Duplex 4* Avec Terrasse Et Garage - Fr-1-858-7
- Villa Aubepine Et Son T2 Charmant Et Calme
- Appartement T3 4 Pers, Centre La Bourboule, Parking, Wifi, Chien Admis - Fr-1-608-293
- Appartement T 2
- Les Lavandes
- Le Cocon Studio En Hyper Centre
- Appartement T2 Au Centre Avec Vue, Animaux Admis, Parking - Fr-1-608-297
- Appartement 6 Personnes Au Coeur De La Bourboule - Fr-1-858-23
- Chouette Bourboule 2 Chambres, 6 Pers, Terrasse
- La Perle Du Sancy Lejlighed
- Charmant Appart T3 La Bourboule, 5 Pers, Wi-Fi - Fr-1-608-96
- Appartement Central A La Bourboule Pour 4 Pers - Fr-1-858-25
- Maison Confortable A La Bourboule - 8 Pers, Vue Degagee, Parking, Moderne, Proche Centre - Fr-1-608-203
- Jonquilles N°4 - Villa Parisienne
- La Bourboule Centre Appartement Chaleureux 2 A 5 Personnes
- Appartement 2 Ch. A La Bourboule Avec Wifi - Fr-1-858-21
- Tout Confort T2
Gite De La Lauzeraie
577 Chemin De La Suchere, La Bourboule, Frankrig
Gite De La Lauzeraie tilbyder en swimmingpool og overnatning nær La roche des Fées. Denne indkvartering ligger i La Bourboule, 4 km fra Mont-Dore Golf Course og 4,1 km fra La Banne d'Ordanche.
Fremragende
(6 anmeldelser)
Maison Ossature Bois
27 Chemin du Limanger, La Bourboule, Frankrig
Maison Ossature Bois i La Bourboule er en 1 værelses indkvartering med en terrasse og udsigt over haven. Der er et udstyret køkken og 1 badeværelser.